Koti- ja ympäristöjaos

Koti- ja ympäristöjaosto huolehtii seurantalon piha-alueen hoidosta. Se järjestää joka kevät seurantalon siivous- ja pihan haravointitalkoot. Samalla tarpeen mukaan hoidetaan pihan istutuksia ja rakenteita. Lisäksi jaoston tehtävänä on järjestää seuran perinteiset pilkkikilpailut ja muita kylätapahtumia. Niitä on viime vuosina olleet erilaiset retket, kuten luonto- ja kulttuuriretkiä lähiympäristöön. Suosittuna vuosittaisena tapahtumana on joulunuotiotilaisuus Pohjolan Elämystilalla joulun alusviikolla, jolloin julistetaan joulurauha metsän luonnolle ja kyläläisille.

Pilkkikisat aurinkoisessa säässä kevättalvella 2017

Jäsenet

  • Pekka Korpijaakko, puheenjohtaja
  • Heikki Karjalainen, varapuheenjohtaja
  • Pertti Paakkari
  • Simo Vainio
  • Tiina Tulkki
Siirry sivun alkuun